Drevené obaly

Ddrevena bednarevené obaly sa používajú pri balení výrobkov s vyššou hmotnosťou a zabezpečujú balený výrobok pred mechanickým poškodením. Umožnujú opakované použitie a zároveň poskytujú vysokú pevnosť pri nízkej hmotnosti, sú ekologické a plne recyklovateľné. Omnia ponúka zákazníkom vďaka širokému výrobnému programu v tejto kategórii EUR palety, ATYP palety na mieru, paletové rošty a klietky, preglejkové bedne, paletové ohrádky, drevené bedne v kombinácii s OSB, preglejkou alebo iným materiálom palety.

 

 

 

PALETY EUR

paletyEuro paleta EUR (EPAL) sa vyrába podľa štandardu EUR s certifikátom pôvodu v najvyššej kvalite, licencovaná, zo svetlého dreva suchá a sterilizovaná označená značkou podľa normy UIC 435-4. Najčastejšie sa používa v týchto štandardizovaných rozmeroch :

– rozmer palety 1200x800x144 (v mm) Nosnosť 1500kg
– rozmer palety 1200x1000x144 (v mm) Nosnosť 2000kg
– rozmer palety 1200x1000x144 (v mm) Nosnosť 1000kg
– rozmer palety 1000x1000x144 (v mm) Nosnos ť 1000kg

 

PALETY ATYP

ATYP paleta sa vyrába podĺa konkrétnej požiadavky zákazníka v podstate neobmedzené rozmerom. Tieto palety ponúkame aj v kvalite podľa normy ISPM 15 (IPPC) teda určené na export do akejkoľvek krajiny.

 

PALETOVÉ ROŠTY A KLIETKY

Naša spoločnosť Vám ponúka aj paletové rošty rôznych rozmerov, ktoré slúžia ako ochrana tovaru pri preprave a manipulácii, ako aj ochrana tovaru pred ukradnutím. Paletové rošty a klietky sa vyrábajú v rôznych rozmerov podľa dreveny rostželania zákazníka, slúžia ako najjednoduchšia mechanická ochrana tovaru pri preprave a manipuláci. Tieto paletové rošty a klietky ponúkame takisto v kvalite podľa normy ISPM 15 (IPPC)Euro paleta EUR (EPAL) je vyrobená podľa štandardu EUR s certifikátom pôvodu, najvyššia kvalita, nepoškodená, licencovaná, zo svetlého dreva, suchá, čistá (bez olejových škvŕn, farby, mazív, cementu, lepu, zvieracej krvi alebo po preprave rýb.), väčšinou sú vyrobené v Európskej Únii a sú zhodné s normou UIC 435-4. Rozmery palety 1200x800x144 (v mm) Nosnosť až do 1500kg.

Ponúkame Vám možnosť výroby atypických paliet podľa konkrétnych požiadaviek zakazníka od 400×400 do 4000×3000 mm. Pre ilustráciu uvádzame niekoľko príkladov:

 

PREGLEJKOVÉ BEDNE

Prpreglejkove bedne4eglejkové bedne sa vyrábajú ako exportný obalový systém pre najnáročnejšie podmienky prepravy a zaťaženie. Poskytujú dynamické zaťaženie až do 5 ton, flexibilita návrhu rozmerov pri týchto bedniach poskytuje vysoké technické parametre pevnosti ako aj hmotnosti a možnosti využitia. Samozrejmosťou je poskytnutie certifikácie záťažových skúšok. Používajú sa pre balenie, ktoré kladie vysoké nároky na ochranu ako exportné balenie ťažkých a citlivých produktov vysokej hodnoty. Tieto bedne sú certifikované aj na balenie nebezpečného tovaru a spĺňajú normy ISPM 15 (IPPC). Sú dodávané v sklopenom stave a poskytujú jednoduchú montáž bez použitia klincov čo zabezpečuje pevnosť a trvanlivosť. Navrhujú sa na mieru baleného produktu podľa rozmerov, váhy, úchytných bodov na palete s prihliadnutím na baliaci postup a manipuláciu. Profilované spoje, úchytky a zámky sú vyrobené z kvalitnej galvanizovanej ocele zalisované do preglejky teda spojenie jednotlivých dielov bedne je pevné a trvanlivé. Systém západkového uzamykacieho systému uľahčuje zabalenie a rozbalenie baleného výrobku. Podľa veľkosti balených výrobkov ponúkame 3 základné typy :

  • smallbox – preglejková bedňa spojená oceľovými profilmy pre malé a stredne veľké produkty bez paletovej podstavy ( vrchná čast a dno je pripevnená na nezložiteľný rám )
  • standardbox – preglejková bedňa spojená oceľovými profilmy pre stredne veľké produkty najčastejšie s paletovou podstavou ( vrchná čast a dno s profilovaným rámom sa pripevňuje na zložiteľný rám zámkami )
  • bigbox – preglejková bedňa spojená oceľovými zámkami pre veľké produkty s paletovou podstavou ( vrchná čast, dno a štyri samostatné steny sa pripevňujú k sebe zámkami )

 

PALETOVÉ NADSTAVBY

Paletové nadstavby umožňujú svojim riešením rýchle poskladať jednoduchý, ale účelný kontajner pre skladovanie a

prepravu na rôzne druhy materiálu . Tieto nadstavby alebo inak nazývané ohrádky sa najčastejšie vyrábajú v týchto základných rozmeroch:

  • rozmer nadstavby 1200x800x190 (v mm)
  • rozmer nadstavby 1000x800x190 (v mm)
  • rozmer nadstavby 1200x1000x190 (v mm)
  • rozmer nadstavby 2000x800x190 (v mm)

Ďaľšie rozmery sú takisto dostupné podľa priania zákazníka a spĺňajú normy ISPM 15 (IPPC). Základným prvkom je drevený rám z masívnych dosiek, v rohoch spojený do dreva zalisovanými ( alebo nitovanými ) oceľovými otočnými kovaniami. Toto kovanie je vyrobené z kvalitnej galvanizovanej ocele, zapadá presne na paletu a vzájomne do seba. Teda vyskladaním jednotlivých ohrádok na seba sa vytvorí variabilne vysoká bedna podľa potreby resp. spôsobu využitia. Nepoužívané dielce v zloženom stave zaberajú málo priestoru a možnosť ich stohovania na palete šetrí skladovací priestor

 

Drevené BEDNE

Naša spoločnosť Vám ponúka aj paletové rošty rôznych rozmerov, ktoré slúžia ako ochrana tovaru pri preprave a manipulácii, ako aj ochrana tovaru pred ukradnutím.

Drevené bedne sa vyrábajú ako obalový systém pre náročnédrevene bedne1 podmienky prepravy a zaťaženie. Používajú sa pre balenie, ktoré kladie vysoké nároky na ochranu hlavne veľkých strojných zariadení alebo systémov určených pre exportné balenie. Sú dodávané v rozloženom stave s podstavou, jednotlivé diely sa spajajú až pri balení klincami resp. sponami. Navrhujú sa na mieru baleného produktu podľa rozmerov, váhy, úchytných bodov na palete s prihliadnutím na baliaci postup a manipuláciu. Najčastejšie sú konštruované v kombinácii rámu z masívneho dreva a OSB dosky alebo preglejky, pre menšie jednocestné výrobky aj s kartónom. Tieto bedne ponúkame pre exportné účely podľa normy ISPM 15 (IPPC)